Reklam
Reklam

AKP anket sonuçlarında çakıldı!

İşte Erdoğan'a oy vermem diyenlerin oranı Konda Araştırma Şirketi Genel Müdürü Bekir Ağırdır'ın ardından CHP kaynaklarının açıkladığı anket sonuçlarında da AKP'nin büyük bir düşüşte olduğu öğrenildi. İşte anket sonuçlarına göre İYİ Parti, CHP, AKP ve MHP'de son durum...

AKP anket sonuçlarında çakıldı!
AKP anket sonuçlarında çakıldı! Admin
Bu içerik 262 kez okundu.
Reklam

 

Eski Bakan Faruk Çelik'in Cumhurbaşkanlığı seçimleri için yüzde 40 önerisi kamuoyunda tepki oluştururken, konu AKP içerisinde de rahatsızlık yaratmıştı.

Tartışmanın ardından "Cumhur İttifakı'nın oyu yüzde 40'lara" düştü şeklinde yorumlar yapılırken, anket sonuçları da bunu destekler nitelikte.

KONDA Genel Müdürü Bekir Ağırdır, AKP'nin çekirdek oyunun yüzde 30'a düştüğünü savunmuştu.

 YÜZDE 49 "ERDOĞAN'A KESİNLİKLE OY VERMEM" DİYOR 
Duvar'dan Nergis Demirkaya'nın haberine göre CHP’ye gelen anketler de bu tabloyu doğruluyor. CHP’nin bölge toplantılarında yöneticilerin partililerle paylaştığı araştırma sonucuna göre, “Bu pazar seçim olsa Erdoğan’a kesinlikle oy vermem” diyenlerin oranı yüzde 49. “Erdoğan’a mutlaka oy veririm” diyenlerin oranı ise yüzde 31’e gerilemiş durumda. Kalan yüzde 20 ise “Kararsızım” diyor. CHP tablonun artan ekonomi krizle birlikte iktidar açısından daha da endişe verici noktaya gideceğini değerlendiriyor, ne zaman olacağı öngörülmese de 2023 yılına kalmayacak bir erken seçimde Erdoğan’ın kesinlikle kazanamayacağı yorumları yapıyor. Yeni partilerin de özellikle AKP’nin çekirdek oylarını aşağı çekeceği hesapları yapılıyor. 

İYİ PARTİ VE CHP'NİN OYLARI YÜKSELİYOR 
Anket sonuçlarından gelen bilgilere göre ekonomik ve sosyal sorunlar nedeniyle AKP ve MHP'nin oyu düştüğü belirtilirken, İYİ Parti ve CHP'nin oylarının yükseldiği ifade edildi. MHP'nin açıklamalarının kentsel kesimde karşılık bulmadığına dikkat çekilirken, milliyetçi oyları İYİ Parti'nin topladığına vurgu yapılıyor.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yasemin Özilhan-İzzet Özilhan Hakkında Bomba İddia!
Yasemin Özilhan-İzzet Özilhan Hakkında Bomba İddia!
Avrupa Yakası'nın simge binasıydı... İstenen fiyat dudak uçuklattı!
Avrupa Yakası'nın simge binasıydı... İstenen fiyat dudak uçuklattı!