Reklam
Reklam

Maske sorununa ‘dahiyane’ AKP-MHP çözümü: 50’lik yerine 10’luk paket geliyor

Koronavirüs krizi nedeniyle ekonomik güçlük çeken yurttaştan tepki gören 1 TL’lik maske fiyatına Cumhur İttifakı’ndan ‘dahiyane’ bir çözüm geldi: 50’lik ardından 10’luk paket geliyor

Maske sorununa ‘dahiyane’ AKP-MHP çözümü: 50’lik yerine 10’luk paket geliyor
Maske sorununa ‘dahiyane’ AKP-MHP çözümü: 50’lik yerine 10’luk paket geliyor Admin
Bu içerik 171 kez okundu.
Reklam


İktidarın ücretsiz maske dağıtmayı becerememesi ardından maske satışı yeniden serbest bırakılırken 1 TL’lik maske fiyatının yüksek bulunmasına AKP ve MHP’den ‘dahiyane’ bir çözüm geldi. MHP’li Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt’un çağrısı üzerine Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, maskelerin 10’luk paketler halinde de satışa sunulacağını açıkladı.

Koronavirüs salgını nedeniyle alınan tedbirler Türkiye’nin yapısal sorunlarıyla birleşerek büyük bir ekonomik tahribata neden olurken onbinlerce yurttaş ise bu süreçte işsiz kaldı. Ekonominin durumu nedeniyle yurttaşın tepki gösterdiği 1 TL’lik maske fiyatına AKP-MHP ortaklığıyla ‘çözüm’ geldi.

AKP-MHP ‘çözümü’, yurttaşın maske ihtiyacını karşılamak için cebinden harcayacağı miktarı değiştirmeyen bir adım oldu.

Enginyurt, dün attığı tweette yurttaşı ‘düşünerek’, “Maskeler 50’lik paketler de satılacakmış. Tamam da cebinde 50 TL’si olmayan milyonlarca insanımız var. Ticaret Bakanı’mıza sesleniyorum, gelin bu paketler ilk gün itibariyle 10’luk olarak satışa sunulsun. Zorlaştırmayalım, kolaylaştıralım” ifadelerini kullandı.

Bugün ise yeni bir tweet atan Enginyurt, Ticaret Bakanı’nın çağrısına kulak verdiğini duyurdu.

Enginyurt şunları söyledi: “Maskeler 50’lik paketler de değil, 10’luk paketler de satılsın demiştik. Sayın Bakanı’mız Ruhsar Pekcan hanımefendi, konuya hassasiyet göstererek, önümüzdeki haftadan itibaren 10’luk paketlerin satışa sunulacağını ifade etti. Bakanımıza çok teşekkür ediyorum. Her şey millet için.”

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yasemin Özilhan-İzzet Özilhan Hakkında Bomba İddia!
Yasemin Özilhan-İzzet Özilhan Hakkında Bomba İddia!
Avrupa Yakası'nın simge binasıydı... İstenen fiyat dudak uçuklattı!
Avrupa Yakası'nın simge binasıydı... İstenen fiyat dudak uçuklattı!