Reklam
Reklam

İlk Adam 101 Yaşında!

Bir gemi yanaştı Samsun’a içinde geleceği inşa edecek Liderini taşıdığından habersizce. 16 Mayısta İstanbul’dan Bandırma Vapuru ile bir ulusun egemenlik meşalesini yakmak üzere geldi.

İlk Adam 101 Yaşında!
İlk Adam 101 Yaşında! Admin
Bu içerik 471 kez okundu.
Reklam

 Hatırla! Bu toprakların kurtuluş hikâyesini hatırla. Kutlu güne kavuşulan o İlk adımı hatırla. Nutukta başladığı gibi 1919 yılı Mayıs’nın 19. günü Samsun’a çıktım. Genel durum ve görünüm: diyerek ülkenin yaşadığı bütün zorlukları imkânsızlıkları bizzat kendi dilinden anlatıyor. O günlerde aklında tek konu; Türk halkının bağımsızlığı, özgürlüğü uğruna imkânsız denilen ne varsa başarmaktı. İlk adımı attığında devamının geleceğini biliyordu. Yeter ki inanın. Mustafa Kemal Atatürk önce ideallerine inandı. Sonra bir milleti inandırdı. Damarlarındaki asil kanda gizli olanı göstererek yüreklendirdi. Milletimizin azim ve kararı ile geleceğimizi şekillendirdi. Aradan 1 asır geçse de aynı azim ve inançla yaşadığımız yüzyılda bize her zaman cesaret veriyor. Gençliğe hitabede bizlere dediğin gibi; Ey Türk gençliği! Birinci vazifen; Türk istiklalini, Türk cumhuriyetini, ilelebet muhafaza ve müdafaa etmektir. O günden bugüne zaferinin adını koyduğu Cumhuriyetimizin ilelebet payidar kalacağını bütün benliğimize işledin.

 

19 Mayıs Türk ulusunun Bağımsızlık aşkı ile Kurtuluş ateşinin yakıldığı günün adıdır. Seni anmak için tek bir gün yetmez gerçi uzunca bir zamandır seni anmaya değil daha çok anlamaya ihtiyacımız var. Anmaktan öteye geçerek fikirlerin ışığında ilerlemek asıl mesele… Her an özlemdesin, şükran ve minnetimizdesin. Bugünün bir özelliği var gururluyuz.  Bu bayramı geleceğe gençliğe armağan ettin. En şanlı bayramımız bugün. İçinde güven, umut, inanç var. En çokta Mustafa Kemal Atatürk’ün bütün ümidim gençliktedir dediği nesil olduğumuz için gururluyuz. Senin yolunda olan hiçbir zaman yanılmaz, aldanmaz. Seni anmak seni anlamaktan geçer. Bize fikirlerin rehber oldu, her daim de olmaya devam edecek. Bir çift mavi gözün ışığında ilerleyeni kimse aldatamaz. Fikirlerinle geleceğe, bizlere yol gösterici olduğun için ne kadar teşekkür etsek az kalır.  Emanet ettiğin değerlere daima sahip çıkacağız…

Bu ülkenin temel taşı, birleştirici, bizi biz yapan değerlerin ebedi Lideri!

Ey Büyük Atatürk 19 Mayıs 1919’dan bu yana açtığın yolda gösterdiğin hedeflere durmadan yürüyeceğime ant içerim.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramımız kutlu olsun.

BİZ HEP O GEMİDEYİZ. 

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yasemin Özilhan-İzzet Özilhan Hakkında Bomba İddia!
Yasemin Özilhan-İzzet Özilhan Hakkında Bomba İddia!
Avrupa Yakası'nın simge binasıydı... İstenen fiyat dudak uçuklattı!
Avrupa Yakası'nın simge binasıydı... İstenen fiyat dudak uçuklattı!