Reklam
Reklam
Protez saç nedir? Kimler Protez Saç Yapmalı?
Suna Göl

Protez saç nedir? Kimler Protez Saç Yapmalı?

Bu içerik 419 kez okundu.
Reklam

Protez saç, yapay saç ekimi ya da bölgesel protez saç gibi birçok husus merak edilmektedir. protez saç ile ilgili bilgiler makalede detaylarıyla ifade edilmiştir.

Protez Saç Ne Kadar?

Protez saç ne kadar merak edilen soruların başında geliyor. Yapıştırma saç uygulamasının farklı fiyatları mevcut. Protez saç uygulamasını yapan firmalar bu uygulama için farklı rakamlar belirtmektedir. Elbette piyasada ortalama rakamlar bulunmaktadır. Bu rakamlardan yola çıkarak ve firmalardan bilgi alınarak bu konuda bilgi sahibi olunabilir. Protez saç fiyatları genel olarak değişebilmektedir. Bu rakamlardan daha düşük rakamlarda da bu uygulama yapılabilmektedir. New Hair ile herkes yeni bir görüntüye kavuşabilir.

Protez Saç Ne Kadar Kalıcı?

Protez saç ile ilgili kalıcılık sorusu en önemli soruların başında geliyor. Diğer bir deyişle protez saç ömrü önemli. Ancak; protez saçın kalıcılığı ile ilgili net süre vermek pek doğru olmaz. Protez saç kullananlar saçına göstereceği önem ve bakım bu süre üzerinde etkilidir. Unutulmamalıdır ki bu bir yapay saç uygulamasıdır. Bu nedenle protez saç bakımı ihmal edilemez. Protez saç erkek ya da kadın bakımını düzenli yaptığı sürece saçın ömrü uzar.

Kaliteli ve doğru seçimler sonrası protez saça yapılan bakımlar kalıcılık süresinin uzamasında önemlidir. Bu konuyla ilgili bir süre verilecek olursa altı ay ile bir buçuk sene arasında değişen bir zaman dilimi demek doğru olacaktır.

Bunların yanı sıra; en iyi protez saç seçimi de oldukça önemli. Bunun için de iyi bir araştırma yapılmalıdır. Diğer bir deyişle saç yapıştırma dikkat isteyen bir işlemdir.

Protez Saç Ne Zaman Çıkar?

Protez saçın kalıcılık süresine bağlı olarak saç protezi ne zaman çıkar? Sorusuna cevap verilebilir. Kullanıcı protez saçına önerilen ve doğru bir şekilde bakarsa uzun süre kullanabilir. Dolayısıyla kalıcılığı sona erdiğinde protez saç çıkar.

Protez Saç Ne Demek?

Bu uygulama için en önemli sorulardan bir tanesi protez saç nedir Sorusudur. Protez saç; gerçek insan saçından alınan saç tellerinin uygulanması işlemidir. Protez saç, medikal bir sistemdir. Kişiye özel olarak uygulanan bir yöntemdir. Protez saç yaptıracak kişinin kendi saçlarına en yakın saç telleri kullanılır. Kişinin saç çıkış yönü, saçının ren tonu gibi özellikler de dikkate alınır. Tüm bu özelliklere göre uygulama yapılır. Erkek protez saç uygulamaları çok başarılı sonuçlar vermektedir

Protez saç yapıştırma saç olarak da bilinmektedir. Protez saç uygulaması için öncelikle kişinin saç döküntüsü yaşadığı alan tıraş edilir. Alan temizlendikten sonra kişiye özel tasarlanmış olan protez saç, özel medikal bantlar yardımıyla sorunlu olan bölgeye uygulanır.

Uygulama tamamlandıktan sonra kişinin saçlarının modeline ve aynı zamanda uzunluğuna göre protez saça son şekli verilir. Birçok protez saç modelleri mevcuttur. Elbette, bu noktada kişinin istek ve beklentileri dikkate alınarak işlemler uygulanır. Kadın protez saç uygulamalarında kadınların beklentilerine yönelik birçok modelde uygulanabilir.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yasemin Özilhan-İzzet Özilhan Hakkında Bomba İddia!
Yasemin Özilhan-İzzet Özilhan Hakkında Bomba İddia!
Avrupa Yakası'nın simge binasıydı... İstenen fiyat dudak uçuklattı!
Avrupa Yakası'nın simge binasıydı... İstenen fiyat dudak uçuklattı!